Return to Website

Alumni Message Board

Your General Message Board to stay connected with former classmates & teachers from Central Catholic, Stamford Catholic, St.Marys and Trinity Catholic.

Alumni Message Board
Start a New Topic 
Author
Comment
بای بای سرطان راهنمای جامع پیشگیری، تشخیص و درمان سرطا


سرطان پوستسرطان پوست؛ آشنایی با چندین روش درمان این بیماری

گر شما خیلی در معرض نور آفتاب قرار دارید امکان ابتلا به سرطان پوست، در شما بسیار زیاد است. البته لازم به ذکر است همیشه اینگونه نبوده و ممکن است سرطان پوستی در نقاطی که خیلی در معرض نور خورشید قرار نمی گیرند نیز رخ دهد. تشخیص به موقع علائم سرطان پوست که هر فرد به آن مبتلا می شود عامل مهمی برای موفقیت آمیز درمان سریع محسوب می شود.

هنگام بروز تغییرات غیر عادی و یا مشکوک در پوست باید سریعاً به پزشک مراجعه کنیم تا در صورت تشخیص علائم سرطان پوست، مراحل درمانی زودتر شروع شود.

هر چه زودتر اگر این سرطان در بدن بیمار شناسایی گردد میزان موفقیت بهبودی بیشتر است.

یکی از مواردی که اهمیت زیادی دارد این است که اگر مبتلا به این سرطان هستید، ابتدا باید نوع آن را بدانید زیرا روش درمانی میتواند متفاوت باشد.

نشانه های سرطان پوست چیست و لکه های پوستی سرطانی قابل درمان است؟

با توجه به اینکه علائم سرطان پوست متفاوت است شناختن علائم می تواند در تشخیص به موقع به بیمار کمک زیادی کرده و سیر درمانی سریعتر مشخص شود.

برخی از علائم مشترک را در ادامه با هم مرور می کنیم:
ضایعات پوستی:

هر نوع تغییر در پوست می تواند یک زنگ خطر باشد. باید این موارد مانند لکه، ایجاد حالت پوسته شدن، زخم، رشد غیر معمول یک خال، پدید آمدن خال، وجود لکه‌های تیره یا قرمز رنگ را جدی گرفت و به پزشک متخصص مراجعه کرد تا از نظر وجود سلول های سرطانی بررسی شوند.
وجود خال هایی با اندازه و شکل های متفاوت :https://bybysaratan.com/