Return to Website

Alumni Message Board

Your General Message Board to stay connected with former classmates & teachers from Central Catholic, Stamford Catholic, St.Marys and Trinity Catholic.

Alumni Message Board
Start a New Topic 
Author
Comment
علائم زگیل مقعد در زنان و مردان؛ درمان قطعی

زگیل مقعد از دیگر بیماری‌های ناحیه تناسلی است که می‌تواند در ناحیه اطراف مقعد و دستگاه تناسلی بروز پیدا کند. در این مقاله اطلاعات جامعی درباره زگیل تناسلی مقعد در اختیارتان قرار داده ایم.
زگیل مقعد یا condylomata acuminata محیط اطراف ناحیه مقعدی و دستگاه تناسلی را در بر می‌گیرد. زگیل در اول بصورت توده ی کوچک ایجاد شده و پس از مدتی به کل ناحیه مقعدی گسترش می یابد. زگیل مقعدی معمولا دردناک نیست و خیلی از بیماران از حضور آن بی خبرند و ضمنا میتواند درون مجرای مقعد هم مخفی و رشد کند. از علائم آن باید به خارش، ناراحتی، خون ریزی، ترشح و یا احساس غده یا توده در این ناحیه اشاره کرد.
زگیل مقعد هم نوعی ویروس HPV (پاپیلوم انسانی) كه طی تماس جنسی منتقل می‌شود. این ویروس شایع ترین بیماری جنسی و مقاربتی است که از طریق تماس پوست با پوست و برقراری رابطه جنسی به راحتی منتقل می شود. همچنین ممکن است از ابتلای شما به این ویروس اچ پی وی مقعد تا زمان بروز علائم زمان زیادی طول بکشد. قرار گرفتن در معرض ویروس ممکن است سال ها پیش یا از طرف شرکای جنسی قبلی رخ داده باشد، اما ممکن است اخیراً زائده‌ها ایجاد شده باشند. البته با داشتن رابطه جنسی ایمن می توان تا حدی از ابتلا به این ویروس پیشگیری کرد.

زگیل مقعد در زنان و مردان