JSK FORUM - DIN RÖST PÅ NÄTET.!

OBS! Inskrivna texter - anonyma eller inte, och som anses bryta mot normal netikettsed kommer att tas bort. Webmaster JSK

Forum: JSK FORUM - DIN RÖST PÅ NÄTET.!
Start a New Topic 
   Board|Threaded
Author
Comment
Viktig Info GYMVAKTER JSK..!

Jag kommer att anslå en instruktion för "Gymvakter" nere på kansliet och den kommer att ta upp följande:

1. Ställ ut skylten om "KONTROLL AV TRÄNINGSAVGIFT" så fort du kommer till gymmet
Ta in skylten när du låser på kvällen.

2. Kontrollera AKTIVT under HELA KVÄLLEN att alla har träningskort, vänta inte på att någon skall komma fram självmant och visa kort eller betala.
Inget kort = Ingen träning (om man inte betalar 30 kr i kontrollavgift)

3. Fyll vid behov på kaffe i kaffeburken

4. Fyll vid behov på plåster m.m. på förbandsskylten utanför kansliet (plåster finns i vänstra skåpet ovanför diskbänken)

5. Städa och plocka iordning inne på kansliet när det är smutsigt, stökigt och dammit, torka av bänkar och töm soppåsen när den är full och sätt i en ny.

6. Lämna aldrig dörren till kansliet olåst eller utan uppsikt.

7. Lämna inte gymmet på kvällen när du skall låsa INNAN ALLA ÄR UTE ur gymmet.!

8. Om något går sönder, laga om du kan, eller ta bort så ingen kan skada sig på det, meddela Björkis eller någon annan i styrelsen vad som är trasigt